България се добра до равен с Естония в евроквалификациите

В мач с два червени картона младежкият национален отбор на България (до 21 години) завърши наравно 2:2 като гост на Естония в предпоследен 9-ти мач от група 2 на квалификациите за Европейското първенство.

„Лъвчетата“ започнаха по-силно срещата и поведоха в резултата още в 9-ата минута чрез нападателя на Ботев (Пловдив) Александър Колев. За съжаление, в 49-ата Мадис Вихман изравни за домакините, които след почивката осъществиха пълен обрат.

Пламен Гълъбов направи дузпа и си изкара червен картон в 64-ата минута, като наказателният удар бе реализиран от Ханес Аниер за 2:1. Друг нападател на Ботев – Цветелин Чучунков, все пак донесе равенството на българите с попадение в 79-ата минута.

В последните секунди на срещата и домакините останаха с човек по-малко на терена след изгонването на Брент Леписту.

България вече има 9 точки и заема 4-та позиция в класирането, като се задържа пред Естония само благодарение на по-добрата си голова разлика (17:19 срещу 8:16). В другия мач днес Дания надви Русия с 4:2 в директна битка за първото място и го окупира предсрочно, след като си осигури аванс от 4 пункта пред „сборная“.

Така младите датчани се класират за втория елиминационен кръг на пресяванията, а руснаците ще чакат резултатите от другите групи, за да бъдат един от 4-те най-добри втори отбора от всичките 10 групи.

Дания- Русия 4:2 (2:1)

голмайстори: 1:0 Ласе Виген Кристенсен 5, 1:1 Аршак Корян 33, 2:1 Ласе Виген Кристенсен 44, 3:1 Яник Вестергард 56, 4:1 Андреас Кристенсен 73, Денис Давидов 89

Естония- България 2:2 (0:1)

голмайстори: Александър Колев 8, 1:1 Мадис Вихман 49, 2:1 Ханес Аниер 65-дузпа, 2:2 Цветелин Чунчуков 79 червени картони: Брент Леписту (Естония)- 90, Пламен Гълъбов (България)- 64