България с победа над Унгария в Европейската лига

снимка: cev.lu

В първия от двата мача в Сомбатхей между женските национални отбори на Унгария и България от Европейска лига 2011 Трикольорките победиха с 3:1 (25:21, 25:19, 22:25, 25:23).

Пред около едва 300 зрители в зала "Шавариа" домакините поизмъчиха българките. Без да се напрягат особено и без да налагат някакво тотално надмощие на терена, нашите успяха спокойно да вземат първите два гейма.

В третата част обаче унгарките решиха да покажат, че не случайно са решили да участват в престижната надпревара и показаха зъби. Те дръпнаха със солидна разлика от самото начало на гейма и въпреки че Лъвиците ги догониха в резултата в един момент, в крайна сметка успяха да зарадват публиката.

В четвъртия гейм нашите отново наложиха своето темпо на игра, натрупаха аванс, но това като че ли ги накара да се поотпуснат и те позволиха на своите домакини да обърнат за 22:20 малко преди края на частта. В този момент Драгутин Балтич направи успешна смяна, пускайки Цветелина Заркова на сервис. Централната блокировачка затрудни посрещането на хърватките и резултатът отново бе в наша полза - 23:22. Минута по-късно геймът бе спечелен и победата бе за България.

Българките превъзхождаха момичетата на Золтан Йокай най-вече при изпълнението на началните удари. Сервисът ни донесе 9 аса срещу само 2 на унгарките. Цели 4 от тях заби българският диагонал Емилия Николова, за да стане и топреализатор на мача с внушителните 27 точки. Хубав мач направи и разпределителката на България Диана Ненова. За домакините най-резултатна с 15 точки бе Дора Хорват.

В другия мач от групата днес, Чехия победи като гост Израел с 3:0 (25:19, 25:13, 26:24) и оглави класирането с един загубен гейм по-малко от Лъвиците. По още едно издание на тези две срещи утре ще оформи подреждането след края на втория уикенд в Група B на Европейска лига 2011 за жени.

Втората среща между Унгария и България е утре (4 юни) от 20:00 часа българско време в Сомбатхей.