България с пет медала от Европейското по бокс за жени и девойки

снимка: boxbg.org

България записа успешно представяне на Европейското първенство по бокс за жени и девойки, което приключи вчера в зала "Диана" в град Ямбол. Нашите представителки спечелиха общо пет медала (2 златни, 1 сребърен и 2 бронзови) и разделиха четвъртото място в генералното класиране по отличия заедно с тима на Турция.

 

С шампионски титли се окичиха Грета Георгиева в категория до 52 кг и Светлана Каменова в категория до 57 кг., които победиха във финалите на своите категории представителки съответно на Украйна и на Русия.

 

Таня Илиева пък остана със сребро в категория до 54 кг, след като в спора за първото място отстъпи на боксьорка от Дания. Бронзовите отличия отидоха при Ева Ангелова (кат. до 66 кг) и Мария Панаирова (кат, до 86 кг).

 

С най-много медали се поздрави отборът на Русия - 11, от които 3 златни. Втори в класирането по отличия остана отборът на Полша с 8 медала, а трети се класираха украинките със 7.