България с медал при девойките на старта на Световната лига

България спечели бронзов медал в отборното класиране на международния турнир по художествената гимнастика за девойки, който се проведе днес в "Арена Армеец".

Надпреварата съпътства Световната купа в София, която ще се състои в събота и неделя. Българките в състав Катерина Маринова и Боряна Калейн събраха сбор от 123.120 точки, след като изпълниха отлично съчетанията си.

Шампион стана Русия със 132.700 точки, пред Израел със 124.482 точки. В индивуалното класиране Катерина Маринова е пета с 62.784 точки, а Боряна Калейн - седма с 60.416 точки.

Победителка е Ирина Аненкова от Русия с 67.450 точки, следвана от сънародничката си Вероника Полякова с 65.250 точки. Трета се нареди Мария Трубах (Беларус) с 64.566 точки. В турнира участваха 13 гимнастички.

В началото и в края на състезанието националният асамбъл на България за девойки изигра съчетанията си с пет обръча и пет чифта бухалки, с които ще участва на младежките олимпийски игри в Китай в края на месеца.

Утре са официалните тренировки на отборите, участващи в Световната купа. Българките ще тренират от 16.30 до 17.00 часа.