България с катастрофална загуба в квалификациите за ЕП за жени по футбол

Женският национален отбор на България по футбол  записа нова тежка загуба в квалификациите за европейско първенство.

Нашите отстъпиха с 0:10 на Исландия на Градския стадион в Ловеч и приключиха мачовете си в групата без спечелена точка и дори без да са отбелязали гол.

Още на почивката гостенките имаха комфортна преднина от три гола след попадения на К. йонсдотир, Гунарсдотир и Видерсдотир. Само добрите спасявания на Роксана Шахънска предотвратиха още попадения в българската врата. В

еднага след началото на второто полувреме тя обаче бе безпомощна при ударите на Видерсдотир и Гунарсдотир, които вкараха нови два гола в нашата врата. Едва в 59-та минута българките отправиха точет удар към вратата на исландките, но до края на мача не сътвориха нищо друго. В 64-та минута Т. Йонсдотир покачи на 6:0 след грешка на Шахънска. Българската вратарка се контузи две минути по-късно и бе заменена. Секунди след като се появи на терена Матарова също инкасира гол за 0:7 дело на Омарсдотир. Разгромът за нашите стана още по-сериозен след попаденията на Ларусдотир в 70-та и 73-та, К. Йонсдотир в 80-та, които оформиха крайното 0:10.