България с 2 златни и 2 сребърни медала от турнира "Златен гонг"

Два златни и два сребърни медала спечелиха българските боксьори на големия международен турнир "Златен гонг" в Скопие, информира БТА.

Победители в своите категории станаха Динко Банабаков и Николай Мутавски.

На финала в категория до 52 килограма 19-годишният Динко Банабаков победи Исак Сюлейман (Македония) с 3:0 съдийски гласа, като младият боксьор от Велико Търново доминираше и през трите рунда.

В категория до 91 килограма Мутавски на полуфиналите победи Миорад Пулич (Черна гора) с технически нокаут още в първия рунд, като мачът продължи точно 30 секунди.

На финала 19-годишният пловдивчанин спечели убедителна победа с 3:0 съдийски гласа срещу Емилиан Пшедичин (Албания).

В категория до 75 килограма Стоимен Димитров загуби на финала от Марко Божович (Черна гора) с 0:3 съдийски гласа.

В категория над 91 килограма 18-годишният Димитър Лазаров загуби на финала от голямата македонска боксова звезда Примислав Димовски с 0:3 съдийски гласа.

Българските боксьори бяха ръководени от треньора Роман Цветков. В тазгодишното издание на традиционния турнир "Златен гонг" участваха боксьори от десет държави, като особено силно се представиха състезателите от Англия, Уелс, Шотландия, Румъния, Черна гора и Сърбия.