България продължава без загуба на европейското по волей U17

Само отборите на България и Белгия продължават без загуба след третия ден на Европейското първенство по волейбол за юноши до 17 години, което се повежда в турския град Коня. И двата тима са с пълен актив от 9 точки, като "лъвовете" са лидер в предварителна група А на турнира, а Белгия е първенец в предварителна група Б на Евроволей.

Във третия ден се получиха изненадващи резултати, като в нашата група Турция надигра след петгеймова битка Сърбия с 3:2 гейма. Така и двата ни основни конкурента имат поражения, като остават след България в класирането. В другата група Беларус хвърли бомбата като удари Италия с 3:1 гейма. Така, след като Русия падна от "адзурите" и двата тима, които се спрягат за фаворити са с по една загуба, а Белгия оглави класирането. Интригата за разпределението на местата е налице и в двете групи, като от последните резултати ще зависи крайното класиране в двата потока.

Така родните волейболисти се нуждаят само от една победа в оставащите два мача срещу Турция или Финландия, за да бетонират участието си на полуфинали. А ако постигнат успех с 3:0 или 3:1 гейма в единия от двата мача, те ще завършат и като първенец в нашата група А.

Днешният ден, 6 юли е почивен за Европейското първенство. Младите ни национали обяче нямат време за почивка, като имаха фитнес сутринта. По-късно те ще имат и тренировка, като подготовката е насочена изцяло към предстоящия двубой с Турция. Мачът е утре, 7 юли от 19:00 ч (б.в). Домакините ще хвърлят всичките си сили в този мач, за да запазят шансове за полуфинали. Нашите момчета пък ще говят голям шлем, като ще се опитат да запишат четвърта поредна победа на Евроволей 2017.