България прегази Белгия и спечели четири индивидуални отличия на турнира Хуберт Вагнер

снимка: volleyball.bg

Българският национален отбор по волейбол спечели за първи път мемориала „Хуберт Вагнер“, който се проведе в Полша! В последния си мач от престижния приятелски турнир в „Таурон Арена“ в Краков състезателите на Пламен Константинов победиха Белгия с 3:0 (25:10, 25:22, 25:23). Топреализатор в мача с 20 точки стана диагоналът Цветан Соколов.Капитанът Виктор Йосифов също се представи много силно и завърши с 14.

Така след 3 успеха от също толкова срещи нашите завършиха на първото място с актив от 7 точки. На втора позиция с 2 по-малко остана Сърбия. Тимът на Никола Гърбич надигра домакина Полша с 3:2 в късния двубой от програмата на финалния ден.

Играчите ни грабнаха и цели 4 индивидуални награди. За най-добро либеро бе избран Владислав Иванов. Теодор Тодоров получи приза за най-добър център, а Георги Сеганов за най-добър разпределител. Топреализаторът на тима ни Цветан Соколов абсолютно заслужено взе наградата за MVP– Най-полезен играч.

4156511

Ето и всички индивидуални награди:

Най-добро либеро: Владислав Иванов (България)

Най-добър център: Теодор Тодоров (България)

Най-добър втори център: Сречко Лисинац (Сърбия)

Най-добър нападател: Урош Ковачевич (Сърбия)

Най-добър втори нападател: Михал Кубяк (Полша)

Най-добър разпределител: Георги Сеганов (България)

Най-добър реализатор: Бартош Курек (Полша)

MVP Цветан Соколов (България)

Волейболистите от мъжкия национален отбор на България, които спечелиха първото място в престижния мемориален турнир "Хуберт Вагнер" в Краков (Полша) се завръщат у нас днес, 20 май (петък). Националите се прибират с полет от Варшава, като трябва да кацнат на летище "София" в 14:00 ч.