България поведе на Турция за Фед Къп

снимка: bgtennis.bg

Изабелла Шиникова се наложи над Пемра Йозген с 6:2, 3:6, 6:4 в първия мач от двубоя България - Турция, който е от група "D" на първа група на Евро-африканската зона на турнира Фед Къп в Будапеща.

В първата част Изабелла беше водещата тенисистка и направи пробиви за 1:0, 4:1 и 6:2.

Във втория сет след по два разменени пробива туркинята взе подаването си, за да поведе за първи път в мача с 3:2, а след това осъществи нов пробив. След разменени брейкове се стигна до 5:3 и Йозген сервира за изравняване на частите, като спечели подаването си на нула.

Шиникова стартира с убедителен сервис гейм решителния трети сет. В четвъртия гейм българката стигна до точка за пробив и я реализира за 3:1. Туркинята обаче го върна и изравни при 3:3. Изабелла обаче проби отново след отлично изпълнен смач за 5:3.

След това 27-годишната софиянка сервираше за победата в срещата, но допусна пробив. В следващия Шиникова поведе с 40:15 и реализира още първия мачбол с печеливш удар от форхенд.

Във втората среща между първите ракети излизат Елица Костова и Чаала Буюкакчай.