България победи Латвия с 2:0 и запази мястото си за Фед Къп

галерия:

снимка: Булфото

България победи с 2:0 тима на Латвия на Фед Къп - неофициалното световно отборно първенство по тенис за жени. По този начин българките запазиха мястото си в първа група на Зона Европа-Африка за Фед Къп.

 

Двете победи на нашите бяха извоювани на сингъл , като най-добрата ни тенисистка Цветана Пиронкова не взе участие в тези срещи заради контузия.

 

В първата среща по-рано днес Диа Евтимов се наложи с 2:1 сета (5:7, 6:3, 6:3) над Ирина Кузмина.
Диа Евтимова, която е 246-та в света, загуби първия сет след като започна добре срещата. След това обаче Евтимова се мобилизира и нямаше проблеми срещу 1064-та в ранглистата. Така нашата представителка взе следващите два сета с по 6:3 гейма. С тази победа България поведе на Латвия с 1:0.

 

В другата среща на сингъл втората ни ракета Елица Костова победи Лига Декмайере с 6:3, 6:3.