България падна до 9-то място във волейболната ранглиста

галерия:

снимка: iNews.bg

Българският национален отбор по волейбол падна с 2 позиции назад в световната ранглиста и в момента заема 9-то място. Преди да излезе новата класация, националите заемаха 7-о място, но след изиграването на мачовете от Световната купа пред нас са минали Полша и Аржентина.

 

В момента България е с актив от 112.5 точки (б.а. 50 точки са от 7-то място на Световното първенство през 2010 година, 30 точки за 5-то място в Световна лига 2011, 22.5 точки от 5-тo място на Олимпиадата в Пекин 2008 и 10 точки от 6-то място на Евро 2011).

 

Лидер в класирането продължава да бъде Бразилия с актив от 300 точки. На второто място се подрежда Русия, която спечели Световната лига и Световната купа тази година.

 

На трето са италианците, които ще ни бъдат съперници в олимпийската квалификация, която ще се проведе в началото от 8-ми до 13-ти май в София.

 

По-нататък в класирането, на 4-о място се нарежда Полша, която се изкачва с 4 позиции, следвани от САЩ, Куба, Сърбия, която също ще е в София за олимпийската квалификация, и Аржентина.

 

Два от опонентите ни в групата за Световната лига 2012 - Германия и Португалия, заемат съответно 12-та и 33-та позиция.