България на Матеус не можа да победи Естония в мач с 4 дузпи

галерия:

Националните отбори на България и Естония не съумяха да излъчат победител в двубоя помежду си и завършиха при равенство 2:2.

 

Всички голове в срещата паднаха след изпълнения на 11-метрови наказателни удари - по един за всеки двата тима през двете полувремена.

 

Първата дузпа бе за Естония в 19-ата минута, когато Иван Иванов събори в наказателното поле футболист на прибалтийската държава. Капитанът на естонците Константин Василиев бе точен от бялата точка, извеждайки своя тим напред в резултата.

 

Пет минути преди края на полувремето Естония върна жеста на нашите, фаулирайки Димитър Макриев. Ивелин Попов не сгреши и направи резултата 1:1.

 

Втората част отново започна на сравнително бавни обороти, като единствените положения дойдоха след няколко статични положения около границите на двете наказателни полета.

 

Именно от статично положения паднаха и нови два гола в последните десет минути на мача. Втора дузпа бе отсъдена в полза на Естония в 80-ата минута, когато българският голмайстор Ивелин Попов спъна естонският такъв Василиев. Именно той отново зад топката и отново бе точен за 271 в полза на Естония.

 

Само три минути обаче бяха необходими на рефера да отсъди четвърта дузпа в двубоя, този път за игра с ръка в наказателното поле. Ивелин Попов повтори упражнението от първата и отново реализира, оформяйки крайното 2:2 като по този начин представителният ни тим не можа да се наложи над непретенциозния тим на Естония и пред наставника на отбора ни Лотар Матеус изникват редица въпроси, на които трябва да намери отговор преди важната евроквалификация с Швейцария.