България изпадна във втора група на Евро-Африканската зона

снимка: ройтерс

Дамският отбор на България по тенис изпадна във втора група на Евро-Африканската зона на Фед Къп - неофоицалното отборно световно първенство. Днес, нашите тенисистки загубиха с 1:2 от Босна и Херцеговина в решителния бараж, който трябваше да определи изпадащия.

 

В първия сингъл за деня Елица Костова загуби с с 4:6, 6:0, 2:6 от Сандра Мартинович. Малко по-късно Цветана Пиронкова се реваншира и разби Мервана Югич-Салкич с 6:1, 6:1. Така всичко трябваше да се реши в последната среща на двойки. 

 

В нея босненките поведоха след 6:4 в първия сет, българките изравниха след 6:3 във втория. В третия решителен сет Мартинович и Югич - Салки се оказаха с по-здрави нерви и сложиха точка на спора след успех с 6:3.

 

Тази загуба се оказа трета поредна за нашите представителки на турнира, които претърпяха поражения от Естония и Хърватия преди това.