България излиза срещу Естония и Хърватия за Фед Къп

снимка: SPORTA.BG

Българските тенисистки ще се изправят срещу Естония и Хърватия в Група 1 на зона Европа / Африка на неофициалното отборно световно първенство по тенис за жени "Фед Къп" в Талин.

 

България ще играе за "Фед Къп" в състав Цветана Пиронкова, Елица Костова, Далия Зафирова и Мартина Гледачева, а капитан на нашия отбор е Дора Рангелова.

 

Шампионатът ще започне утре с мачовете от предварителните групи, а в събота ще се играят плейофите. 15-те отбора участват в 4 групи и играят всеки срещу всеки. Първите два отбора от крайното класиране в групите ще играят в плейофите за влизане в Световната група през лятото.