България губи с 30:49 от Сърбия на полувремето

снимка: БГНЕС

България губи с 30:49 на полувремето от Сърбия в срещата си от квалификациите за Европейското първенство по баскетбол догодина. Двубоят е последен и за двата тима в Група А и се играе в столичната зала "Универсиада".

Срещата не започна добре за българите и още след първата четвърт баскетболистите на Пини Гершон губеха с 16:26. Втората част не се различаваше много от първата и сърбите продължиха да налагат своя стил на игра, с което успяха да достигнат до разлика от 19 точки. Най-резултатен за българите е Ибрахим Джабер, който е с 19 точки, докато трима играчи на гостите преминаха границата от 10 точки.

В другия мач, който интересува българите за класирането има на Европейското първенство Израел води с 47:30 на Чехия малко преди полувремето.