България допусна втора загуба в европейските квалификации

България загуби като домакин от Швеция втория си мач от европейските квалификации по баскетбол за жени. В Правец националките отстъпиха с 60:80 (24:29, 16:12, 9:21, 11:18) точки.

Това е втора поредна загуба за българския тим в европейските квалификации след тази от Испания в първия кръг. Домакините загубиха мача в третата част, която загубиха с 9:21 точки.

Гостенките започнаха по-добре мача и с отлична стрелба от далечно разстояние поведоха с осем точки - 24:16 96 секунди преди края на първата част. Все пак българките успяха да намалят пасива си и след 10 минути губеха с 24:29.

В началото на втората четвърт с кош на Радослава Бъчварова възпитаничките на Хосе Мария Бусета стигнаха до обрат - 32:31. Последваха минути, в които се игра кош за кош. След 40:39 българките не успяха да отбележат кош в рамките на две минути, а с кош на Луизе Халварсон двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 41:40 за Швеция.

През третата част гостенките поведоха със седем точки - 47:40, а след това и с 56:43 след като записаха серия от 21:5 за почти 11 минути игра. Като цяло за осем минути през третата част българките имаха отбеляза само пет точки, което позволи на съперничките им да натрупат преднина. След 30 минути България губеше с 13 точки - 49:62.

В последната четвърт шведките контролираха мача, поведоха с 22 точки 78:56 и решиха всичко в своя полза.

За България най-резултатни бяха Жаклин Златанова с 18 точки и Вера Перостийска с 9 точки и 13 борби. За Швеция се отличи Фрида Елдебринк с "дабъл-дабъл" - 19 точки и 10 борби.

В неделя от 16.00 часа българско време България гостува на Германия в четвъртия кръг в група "Д" на европейските квалификации, посочва БТА.