България допусна драматична загуба от Гърция

снимка: basketball.bg

Българският национален отбор по баскетбол за юноши загуби драматично от Гърция с 81:83 точки в контролен мач, игран в Солун.

След като в първия мач възпитаниците на Любомир Минчев победиха с 57:52, във втория двубой те изравниха 81:81 28 секунди преди сирената, но с два наказателни удара Аполон Делигеоргиос донесе успеха на Гърция.

След като поведоха с 15:13 през първата четвърт домакините направиха серия от 9:0 и увеличиха аванса си на 9 точки 29:20. България обаче се върна в мача и на почивката губеше само с 3 точки - 39:42. След 30 минути игра имаше равенство в резултата - 61:61 и всичко се реши в последните секунди.

Капитанът на България Павлин Иванов реализира 34 точки и спечели 6 борби. Николай Стоянов завърши с 21 точки и 4 борби, а Деян Карамфилов добави 12 точки.

Състав на България: Минков 2, Грозев 0, Нацкин 4, Стоянов 21, Карамфилов 12, Иванов 34, Тенчев 0, Симеонов 2, Караилиев 2, Гълъбов 4, Димитров 0.