Българите в Лондон днес

Само двама български спортисти ще участват в състезанията от днешния 11-ти ден на Олимпийските игри в Лондон.

За първия си мач в категория до 96 килограма на тепиха днес излиза Елис Гури. Албанецът с българския паспорт е една от големите ни надежди за медал в английската столица, а жребият му отреди да започне срещу румънеца Алин Алексус-Чиурариу.

Ако спечели, българският състезател, който е световен шампион за 2011 година, ще срещне победителя от срещата между беларусина Цимафей Дзейниченка и египтянина Мохамед Мохамед.

Схватките в категорията започват в 15:00 часа българско време.

До този момент трима българи взеха участие в надпреварата по борба класически стил - Александър Костадинов, Христо Маринов и Иво Ангелов, но и тримата не стигнаха до битките за медали. Най-близо до това бе Ангелов, който бе изтеглен на репешажи, където обаче изгуби втората среща от казахстанеца Алмат Кебиспайев.

От 22:25 часа българско време пък ще стискаме палци за Ивет Лалова, която ще стартира в полуфиналните серии в бягането на 200 метра. Снощи Ивет направи страхотно бягане, завършвайки на 5-то място в предварителната си серия, а резултатът ѝ от 23.01 секунди се оказа достатъчен българката да намери място на полуфиналите.

Ивет ще бяга в първата от трите полуфинални серии заедно със спринтьорки като олимпийската шампионка в дисциплината от Пекин 2008 Вероника Кембъл-Браун (Ямайка) и сребърната медалистка от бягането на 100 метра два дни - Кармелита Джетър (САЩ).