Българите в Испания регистрираха загуби

Отборът на Манреса претърпя седма поредна загуба в мъжкото баскетболно първенство на Испания. Манреса отстъпи като гост на Барселона с 47:89 (9:27, 9:27, 13:15, 16:20) точки.

За гостите българският национал Александър Янев игра 10 минути като резерва и се отличи само с една борба.

Манреса е на последно място в класирането без победа от началото на сезона, посочва БТА.

В друг мач от испанското първенство Реал (Мадрид) победи Билбао Баскет с 98:84 (28:20, 25:21, 25:21, 20:22) точки. Билбао Баскет е съперник на българския шампион Лукойл Академик (София) в група "В" на турнира "Еврокъп".

Билбао е на четвърто място в класирането с 5 победи и 2 загуби, а лидер е Реал със седем поредни победи.

Отборът на Херника, с Евелина Гунева в състава си, загуби от гостуващия Алкобендас с 64:70 точки след продължение в поредния кръг на испанската втора дивизия. Гунева бе титуляр в мача и за 29 минути завърши с 12 точки и 6 борби.