Българите в чужбина със силни игри

Отборът на Манреса записа първа победа в мъжкото баскетболно първенство на Испания. След осем поредни загуби Манреса се наложи над гостуващия Естудинатес с 98:89 (22:23, 29:24, 27:24, 20:18) точки. За домакините българският национал Александър Янев игра 19 минути като резерва и се отличи с 15 точки и 4 борби.

Манреса е на предпоследно място в класирането с една победа и осем загуби. БК Донецк постигна победа в шестия кръг на ВТБ Лигата по баскетбол за мъже. Тимът от Украйна спечели срещу Астана (Казахстан) със 76:56 точки.

За Донецк Калоян Иванов не бе в групата за мача. Тимът на българина е пети в класирането с 3 победи и 3 загуби, а лидер е Спартак (Санкт Петербург, Русия) с пет победи от шест мача.

В женското първенство на Франция Шарлевил загуби у дома от Тарб с 58:62 точки в мач от десетия кръг. За домакините българката Екатерина Димитрова игра 17 минути като титуляр и завърши с 8 точки, 6 борби, 2 асистенции и 3 "откраднати" топки.

В друг мач от кръга Юнион Ено, с Вера Перостийска в състава си, отстъпи като гост на Лил с 68:72 точки, информира БТА. В класирането Шарлевил е на 11-то място с 3 победи и 7 загуби, а Юнион Ено на последна позиция с 9 загуби от 10 мача.

В елитното първенство на Италия Приоло загуби от Фаенца с 53:55 точки като гост в седмия кръг. За Приоло Димана Георгиева игра само 10 минути и завърши с една борба и 1 асистенция.

В италианската втора дизизия Маргера спечели като гост на Брони с 52:51 точки. Ана Римпова игра 11 минути за гостенките и записа 3 точки и 2 борби.