Българите в Белгия отпаднаха от турнира за Купата

Двамата българи, които играят в Белгия, отпаднаха със своите отбори в 6-ия кръг на турнира за Купата на страната. Костадин Хазуров се появи в 46-ата минута за Лиерс, който отстъпи с 0:2 на Вестерло, но остана на терена само 11 минути, след като получи контузия в слабините.

Тъй като е получил удар на деликатно място, той беше откаран в болница и все още не е ясно колко време ще почива и няма да играе, съобщава вестник Хет Нювсблад. Изданието твърди, че има разрез от 8 сантиметра, което означава, че няколко седмици Хазуров няма да бъде на разположение на треньора Янсенс.

Иначе Вестерло стигна до победата с два ранни гола, като Ван Беле откри резултата в 6-ата минута. Ветеранът Барт Гоор удвои от дузпа в 9-ата, а Вестерло- изпаднал миналата година от Джупилер-лигата, игра цяло второ полувреме с десет души заради червения картон на бившия национал Кевин Ванденберг.

20-годишният Александър Колев влезе през второто полувреме за своя тим Десел, но новаците във втора дивизия нямаха аргументи срещу елитния Локерен и отстъпиха с 0:3, информира БТА.

Колев, който беше извикан от селекционера Михаил Мадански в новия младежки отбор на България, показа активност и два пъти стреля от ляво, но вратарят Бубакар Бари веднъж улови топката, а при втория опит изби над гредата.