Българите със загуби в Евролигата

снимка: fcbarcelona.com

Загуби допуснаха отборите, в които играят български баскетболисти, в мачовете от седмия кръг на Евролигата. В група "Б" Елан Шалон, с Илиан Евтимов в състава си, загуби домакинството си на Алба Берлин с 82:87 (20:15, 13:20, 20:18, 29:34) Евтимов игра 30:36 минути и се отличи с 13 точки, 2 борби, 2 асистенции и 2 откраднати топки.

Брайън Ръш и Блейк Шилб бяха най-резултатни за французите с по 21 точки. Шестима състезатели на гостите завършиха с двуцифрен актив, като най-полезен беше центърът Ясин Идбихи с 16 точки и 6 борби, информира БТА.

В класирането Елан Шалон е на пето място с 2 победи и 5 загуби. Лидер е Уникаха Малага, който си осигури място на осминафиналите, след като надделя над гостуващия Асеко Проком (Полша) с 63:48 и записа шеста победа в седем мача.

В група "С" Деян Иванов игра 18:48 минути за Лиетувос Ритас (Литва) при тежкото поражение от Барселона в Испания с 66:90 (18:27, 27:15, 15:26, 5:22). Иванов завърши с 11 точки и 6 борби, а най-резултатен за гостите беше Леон Радошевич с 14 точки. За Барса с 24 точки се отличи Хуан Карлос Наваро.

Лиетувос Ритас е на последното шесто място в групата със само един успех и шест поражения. Каталунците пък записаха седма поредна победа и се класираха за осминафиналите.

Във фазата на директните елиминации от групата продължава и ЦСКА Москва, който спечели срещу гостуващия Партизан Белград със 78:61 и взе шеста успех в турнира.

Защитаващият титлата си Олимпиакос се изкачи на второ място в група "С" след 75:53 над гостуващия Ефес Истанбул. Костас Папаниколау беше най-полезен за гърците със 17 точки и 6 борби, а капитанът Василис Спанулис добави 14 точки за петата победа на тима в групата.