Българин се изправя срещу Юве за Купата

снимка: avellino-calcio.it

Българският нападател Андрей Гълъбинов ще има шансът да се докаже срещу най-силния отбор в Италия Ювентус, след като неговият Авелино записа успех за Купата на Италия тази вечер.

Отборът от Серия Б се представи силно срещу Фрозиноне у дома в мач от 1/16 финалите за купата на страната, печелейки сблъсъка с 2:1.

По този начин домакините си осигуриха участие в топ 16 на турнира, където обаче ще трябва да направят невъзможното и да победят абсолютния фаворит Ювентус, въпреки че шампионите вероятно ще играят с голяма част от резервите.

Самият Гълъбинов отново беше с основен принос за своите, въпреки че не успя да се разпише в двубоя след няколко добри положения.

Д'Аджело и Касталдо обаче си свършиха работата, като първият отбеляза още в 22', а вторият подпечата класирането 8 минути преди края на редовното време.

Почетното попадение за гостите бе дело на Чофани в 90', но времето на гостите не стигна за равенство и продължения.