Българин с асистенция в Полша за победа на Видзев

снимка: news4000.bg

Дългогодишният капитан и бранител на ФК Ботев (Пд) Даниел Божков-Дънди се отчете с голова асистенция за победата на втория отбор на Видзев (Лодз) с 2:1 над Завиша (Ржгов) в мач от дублиращата лига на Полша. Пловдивчанинът започна като титуляр и бе на терена през всичките 90 минути. В 82-ата минута българинът проби неудържимо по десния фланг и центрирането му намери непокрития Роберт Ковалчик. Той от 5 метра разстреля вратаря на гостите за крайното 2:1.

Дубълът на Видзев, за когото освен Даниел Божков играеха още шестима футболисти от първия тим, поведе с гол на македонеца Деян Милошески в 30-ата минута. Съперниците от Завиша изравниха две минути по-късно чрез Сабела. Двубоят бе изгледан от старши треньора на представителния тим от Лодз Павел Янаш, който се очаква да включи Даниел Божков-Дънди в групата за предстоящия шампионатен мач от ІХ кръг на Първа лига на Полша срещу ГКС (Катовице). Мачът е във вторник от 20.10 часа българско време на стадиона в Лодз, а ден по-късно дубълът на Видзев гостува на Завиша (Пайечно).

Даниел Божков продължава да е вече осем кръга без записана минута за първия тим на Видзев в шампионата на Полша за разлика от бившия бразилски бранител на Литекс (Ловеч) Дуду. Той бе титуляр за победата с 3:0 над Висла (Плоцк). Преди двубоя с ГКС (Катовице) тимът от Лодз е на второ място в класирането със 17 точки, а лидер с 19 точки е Гурник (Забже).