Блестящ Йоргачевич и два гола след почивката носят победата на Левски във Варна (ВИДЕО)

снимка: levski.bg

Отборът на Левски записа 10 победа от началото на сезона, след като се наложи с 2:0 като гост над Черно море на стадион "Тича" във Варна в мач от 20-я кръг на родната А група.

По този начин момчетата на Стойчо Стоев събраха актив от 34 точки, 8 по-малко от лидера Лудогорец. "Моряците" пък остават пети с 25 пункта.

През първата част нямаше попадения, но домакините можеха да съжаляват, че не водят в резултата, след като организираха страхотна атака в 34'. Пламен Николов центрира от дясно и на далечната греда непокрит бе оставен Матиас Курьор, който засече с глава. Боян Йоргачевич обаче внимаваше и изби в корнер.

След почивката столичани заиграха много по-креативно и това даде резултат 8' след подновяването на играта. Мигел Бедоя комбинира с Георги Костадинов, който направи страхотен рейд и от около 20 метра стреля, като след рикошет в крака на Пламен Николов, резултатът бе открит.

7' по-късно силен изстрел на Мехди Бурабия се спря в гредата. След 65' се стигна до втори гол. Мигел Бедоя стреля в напречната греда, топката стигна до Франсис Нар, който веднага я върна към испанеца и този път той не сбърка - 2:0.

10' преди края на срещата стражът на Левски отново се прояви с блестящ рефлекс, спасявайки удар с глава на Борислав Стойчев.

В последните секунди на срещата Венцислав Христов можеше да направи победата още по-изразителна, след като преодоля Георги Китанов и остана фронтално срещу вратата, но си поведе силно топката и Педро Еуженио му отне.