Блестящ Меси изведе Аржентина за трети пореден успех на Световно първенство 2014

Аржентина постигна трети пореден успех на Световното първенство 2014 в Бразилия.

Лионел Меси изведе своя тим до победа над Нигерия с 3:2 в последния си двубой от Група F, който се игра на "Ещадио Бейра Рио“ в Порто Алегре.

Вижте пълна статистика от двубоя Нигерия - Аржентина!

Звездата на Барселона отбеляза два гола в този мач и се изравни в челото на голмайсторската листа със своя съотборник Неймар. Маркос Рохо бе точен за победния гол след центриране от корнер.

Двата тима поставиха рекорд като до 4-та минута вече си бяха отбелязали по едно попадение дело на Лео Меси и Ахмед Муса. След това Меси изведе своя тим напред със страхотно изпълнение на пряк свободен удар, преди отново Муса да изравни в началото на втората част. След това Рохо бе оставен непокрит при едно центриране от корнер и донесе победата на своя тим.

Аржентина изигра много силен мач, но трябва да се отчетат и някои слабости на „гаучосите“ в този мач. Южноамериканците създаваха много лесно положения, но и много лесно ги пропускаха. В същото време защитата не се представи много добре като допусна два гола от малкото опасни атаки на африканците.

4097751

Аржентина вече си беше осигурила класиране в следващата фаза на турнира след две трудни победи над отборите на Иран и Босна и Херцеговина. Нигерия също попадна на 1/8 финалите след като в другия мач Босна победи с 3:1 Иран за първата си победа на световни първенства.

Въпреки сигурното класиране в следващата фаза на Мондиал 2014 треньорът Алехандро Сабея не остави нито един от своите титуляри да почиват в този мач.

Атомното нападение бе поведено от от Игуаин, Меси и Агуеро подпомагани в халфовата линия от Масчерано, Гаго и Ди Мария. Защитниците на „гаучосите“ са Сабалета, Гарай, Фернандес и Рохо, а на вратата е Серхио Ромеро.

Срещата започна с рекорд на световното първенство като бяха отбелязани два гола до четвъртата минута. Анхел ди Мария направи хубав пробив по лявото крило и стреля, но вратаря Енияма с помощта на гредата успя да избие топката. Лионел Меси обаче дотича и с хубав изстрел под гредата откри резултата за 1:0.

4097750

Минута по-късно Масчерано направи фатална грешка и Ахмед Муса с много красив гол изравни резултата още в 4-тата минута. Двата отбора показаха, че в този мач ще заложат на атакуващия футбол и ще търсят голове.

Аржентина обаче бе отбора, който създаваше положенията през първото полувреме. Меси пробва от пряк свободен удар да изненада Енияма, който с мъка се справи. В края на полувремето обаче вратарят на Нигерия нямаше шанс.  Лионел Меси бе перфектен при втория си опит от пряк свободен удар и изведе своя тим напред.

Отговорът на Нигерия не закъсня и Ахмед Муса се разписа за втори път след хубаво двойно подаване с Еменике. Най-големият проблем на Аржентина през първото полувреме бе контузията на Серхио Агуеро, който бе заменен от Езекиел Лавеци.

4097753

Аржентина си върна водачеството след гол на Марко Рохо, който бе оставен непокрит от защитата на Нигерия при едно центриране от корнер. Малко след това Сабея извади Меси, за да го запази за 1/8 финалите.

В тези минути Аржентина се прибра леко, но създаваше много големи опасности на контраатака. Нигерия стигна до два удара към вратата, но не успя да направи нищо сериозно, с което да застраши сериозно победата на южноамериканците.