Блестящ Ивелин Попов при успех на Кубан над Локомотив (Москва)

снимка: fckuban.ru

В среща от 5-тия кръг на футболното първенство на Русия отборът на Кубан /Краснодар/ победи Локомотив /Москва/ с 2:1.

В отбора на Кубан като титуляр започна нападателят на българския национален отбор Ивелин Попов, който бе в основата на първия гол на домакините.

В 26-та минута Попов от движение с отличен пас изведе парагвайския защитник Лоренсо Малгарехо сам срещу вратаря на московчани Иля Абаев и парагваецът откри резултата - 1:0 за Кубан.

В 41-та минута босненският защитник на Кубан /Краснодар/ Тони Шунич след изпълнение на ъглов удар с глава увеличи на 2:0. В 77-та минута московчани намалиха резултата с гол от дузпа, реализирана от португалския полузащитник Мануел Фернандеш.

Ивелин Попов в 81-та минута получи жълт картон, а в 4-та минута на продължението след края на мача бе сменен по тактически причини от главния треньор Виктор Гончаренко с румънския нападател Георге Букур.

С тази победа Кубан се изкачи на пето място във временното класиране на руското футболно първенство с актив от 11 точки след Зенит - 15 точки, Спартак - 12 точки, Динамо - 12 точки, и Краснодар - 11 точки, но по-добра голова разлика, уточнява БТА.