Блекпул и Милуол продължават напред за ФА Къп

Отборите от Чемпиъншип Блекпул и Милуол се класираха за осминафиналите в ФА Къп след победи в преиграванията на срещите си от четвъртия кръг на надпреварата.

Блекпул надигра категорично с 3:0 като гост третодивизионния Шефилд Уензди, а Милуол победи с 3:2 също като гост втория в класирането на Чемпиъншип Саутхямптън.

Бившият нападател на Нюкасъл и Портсмут Ломана ЛуаЛуа напомни за себе си, отбелязвайки по ефектен начин втория гол за Блекпул при успеха на печално известния стадион "Хилзбъро".

В другия мач Милуол стигна до успеха в Саутхямптън след гол в последната минута на Лиъм Фийни.

На осминафиналите Милуол ще срещне елитния Болтън, докато Блекпул ще премери сили с Евертън. Срещите са на 18 февруари.