Блекбърн удържа Ливърпул на "Анфийлд"

Отборите на Ливърпул и Блекбърн не успяха да се победят в мач от 1/4-финалната фаза на ФА Къп като завършиха 0:0 на "Анфийлд" и оставиха развръзката за ревашна.

Брендън Роджърс започна с Миньоле, Ловрен, Шкъртел, Джонсън, Стърлинг, Хендерсън, Джан, Маркович, Коутиньо, Стъридж и Лалана.

Гари Боуер заложи на Ийстууд, Хенли, Баптист, Килгалон, Олсън, Евънс, Уилямсън, Маршал, Конуей, Кейрни, Гестед

Срещата започна с ужасен инцидент, при който Мартин Шкъртел и Руди Гестед се сблъскаха във въздуха, след което бранителят на мърсисайдци остана да лежи на тревата. Намеси се и лекарският екип на "червените", който имаше нужда от седем минути, за да успее да изнесе Шкъртел от терена.

Първата добра възможност бе пред Филипе Коутиньо, но изстрелът му в 18-тата минута мина в страни от вратата.

В 28-та минута Гестед стреля от пряк свободен удар, но топката премина над напречната греда. Само три минути по-късно отново нападателят на Роувърс стреля по посока на вратата на домакините, като и точи път кълбото профуча над напречната греда.

До края на полувремето "червените" доминираха на терена, а Лазар Маркович и Даниел Стъридж пропуснаха най-изгодните положения.

През втората част мърсисайдци доминираха изцяло, но така и не успяваха да реализират положенията си. През последните 20 минути играта се пренесе изцяло в половината на Блекбърн, а Марио Балотели и Джордън Хендерсън пропуснаха най-чистите положения, като стражът на гостите Саймън Ийстууд спаси тима си от поражението.

Двата тима не успяха да си отбележат гол и оставиха развръзката за реванша на "Иууд Парк".