Блекбърн с минимален успех срещу Хъл

галерия:

снимка: news.yahoo.com

Тимът на Блекбърн успя да стигне до минимален успех над Хъл Сити в мач от 26-ия кръг на английската Висша лига. Момчетата на Сам Алърдайс се наложиха с 1:0 като домакин над „тигрите", като единственото попадение падна в 16-ата минута, когато вратарят на гостите си отбеляза нелеп автогол.

 

Двубоят започна силно за домакините, които натиснаха противника си. В 16-ата минута Мартин Олсон напредна добре по левия фланг и точно когато изглеждаше, че ще загуби владение върху топката, успя да я пусне успоредно на голлинията, където Боаз Майхил я засече в собствената си мрежа.

 

В 40-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Джордж Боатенг получи директен червен картон за задържане с ръка на Мортен Гамс Педерсен. Това предопредели и края на мача, след като гостите не успяха да създадат нищо по-стойностно пред вратата на Пол Робинсън.

 

Така тимът на Блекбърн излезе на 11-ото място с 31 точки след 26 изиграни мача. Тимът на Хъл пък продължава да се бори да остане извън зоната на изпадащите, като вече е на 1 точка над чертата, заемайки 17-о място с 24 пункта.