Блекбърн пое глътка въздух след 2:1 срещу Хъл

снимка: bbc.co.uk

Отборът на Блекбърн пое глътка въздух в борбата си за оцеляване в английската Висша лига, след като постигна изключително важна победа с 2:1 при гостуването си на Хъл. Двата отбоа завършиха мача с намален състав, след като Марни за Хъл и Мортен Гамст Педерсен за Блекбърн бяха изгонени през второто полувреме.

 

Мачът започна с разменено надмощие, като домакините имаха две удобни възможности за гол чрез Джеовани и Търнър.

 

Гостите обаче нанесоха съкрушителен удар, като отбелязаха на два пъти в разстояние на две минути. Първо в 34-тата минута Стиви Уорнък откри след подаване на Роке Санта Круз, а почти веднага след това Кийт Андрюс удвои след подаване именно на Уорнък.

 

„Роувърс" получиха нов удобен шанс за попадение в самото начало на втората част, когато в 48-мата минута Педерсен изпълни пряк-свободен удар, който беше спасен от вратаря на домакините, а Грела имаше прекрасна възможност да вкара от добавка, но Дюк отново се намеси.

 

В 62-рата минута Хъл останаха с десет души на терена, след като Дийн Марни пое към съблекалнята за удар без топка срещу Мортен Гамст Педерсен. Осем минути по-късно, численото равенство на терена бе изравнено, след като и норвежеца бе изгонен от игра за втори жълт картон.

 

Хъл се върнаха в мача в 77-та минута, когато Йън Ашби намали резултата след изпълнение на корнер пред вратата на Робинсън. До повече обаче така и не се стигна, като Блекбърн постигнаха безценна победа в борбата си за оставане във Висшата лига.