Блекбърн елиминира Суонси от ФА Къп

Втородивизионният Блeкбърн победи елитния Суонси Сити с 3:1 на "Иууд Парк" и се класира за петия кръг на турнира за купата на английската Футболна асоциация.

Гостите допуснаха два късни гола и завършиха мача с девет души след червени картони на Кайл Бартли и Гилфи Сигурдсон. Бартли беше отстранен от игра още в седмата минута, когато фаулира пред наказателното поле откъсналия се в чиста позиция Джошуа Кинг.

Въпреки че остана с рано с човек по-малко, Суонси откри резултата. В 21-ата минута Сигурдсон отправи страхотен удар от около 30 метра и не даде шансове на вратаря Саймън Ийстууд.

Домакините отговориха почти мигновено и малко повече от минута по-късно Крис Тейлър се разписа отблизо, след като Том Кеърни свали с глава към него центриране от ляво на Маркус Олсон.

Суонси удържа резултата до 79-ата минута, когато след късо изпълнение на корнер и центриране в пеналта резервата Руди Гестеде отблизо прати топката в мрежата от втори опит за 2:1.

Крейг Конуей реши всичко с трети гол за Блeкбърн минута преди края с удар от 20 метра и неубедителна проява на вратаря Лукаш Фабиански

. Във втората минута добавеното време изнервеният Сигурдсон също получи директен червен картон след грубо нарушение в гръб срещу Крис Тейлър.