Блан: Търсехме третия гол

Треньорът на Пари Сен Жермен Лоран Блан имаше поводи за задоволство след победата с 3:1 над Челси в първи четвъртфинален сблъсък от Шампионската лига. Голове на Езикиел Лавеци, автогол на Давид Луиз и попадение в добавеното време на Хавиер Пасторе донесоха успеха на домакините, като Еден Азар от дузпа все пак реализира гола на чужд терен за Челси.

„Винаги можеш да се справиш по-добре, но футболистите показаха най-доброто от себе си тази вечер“, радваше се Блан. „Може би прекалено много се притеснявахме от контраатаките на Челси, но ги накараме да се изморят на терена и отбелязахме гол в последните секунди.

През второто полувреме определено бяхме по-добри, спечелихме повече борби за първа топка, а голът на Пасторе бе фантастичен. Това беше нашата награда за добрата игра през втората част.

Може и да е дошла чак в продълженията, но през цялото време търсехме третия гол и го получихме заслужено. Знаехме, че какъвто и да е резултатът след първия мач, ни очаква много сериозен тест на „Стамфорд Бридж“.

Видяхме, че можем да допускаме попадения, така че интригата е жива и всичко ще се реши в реванша“, заяви Блан.