Блан: Франция все още се намира в период на преход

галерия:

Треньорът на Франция - Лоран Блан заяви, че отборът се намира в преходен етап. Той беше назначен за селекционер след фиаското на „петлите" на Световното първенство това лято. Французите спечелиха едва 1 точка в група с Уругвай, Мексико и ЮАР.


„Постът на национален селекционер е работа, за която всеки мечтае. Служиш на страната си, защитаваш честта й. Националният отбор винаги е бил много важен в моята футболна кариера и респективно в кариерата ми на треньор. Предложението да поема националите бе чест за мен и аз с радост приех", заяви Блан.


„Аз смятам, че загубата от Беларус беше удар за нас. Въпреки че, не играхме фантастично не заслужавахме да загубим. Играчите знаят, че направихме възможно най-лошия старт" добави още треньорът.


„Нуждаехме се от бърза реакция, защото само четири дни след това ни предстоеше мач с Босна и Херцеговина, които са най-опасния отбор в групата. Играчите бяха наясно, че сме притиснати в ъгъла и от нас се очаква само победа. Мисля, че отговорихме по най-добрия начин на всички критици" сподели Блан.


„Когато в един отбор има проблеми от този тип, те най-често се дължат на смяна на поколенията. Опитваме се да направим отбор от млади играчи, което не е лесно и изисква време, но мисля, че този отбор в бъдеще ще пожъне успехи." заключи французинът.