Благой Георгиев титуляр при загуба на Терек за Купата на Русия

Благой Георгиев беше титуляр и получи жълт картон при загубата на Терек (Грозни) с 1:2 като гост на Волга (Нижний Новгород) в четвъртфинален мач в турнира за купата на Русия, информира БТА.

Българският полузащитник остана на терена през всичките 120 минути на двубоя, но не успя да помогне на отбора да избегне отпадането.

Георгиев получи официално предупреждение в 111-ата минута. Шамил Асилдаров изведе гостите от Грозни напред в резултата в добавеното време на първата част.

Първоначално Асилдаров пропусна да отбележи от дузпа, но беше точен при добавката. За нарушението, довело до 11-метровия наказателен удар, червен картон получи Михаил Кержаков.

Сергей Бендз изравни в 68-ата минута и върна Волга в мача, а решителното попадение бе реализирано от Сергей Каряка в 98-ата минута от дузпа.

Терек също завърши срещата в намален състав, след като червен картон в 120-ата минута бе показан на Мачей Рибус. На полуфиналите Волга ще играе със столичния Динамо.