Благой Георгиев с цял мач за Терек при минимална победа над Том

Благой Георгиев изигра цял мач за победата на своя Терек Грозни с 1:0 над Том Томск след подновяването на руското първенство след зимната пауза.

Терек имаше преимущество през първото полувреме на стадион „Султан Билимханов", но не успя да оползотвори положенията си. Георгиев имаше възможност да се разпише в 33-та минута след пряк свободен удар, но ударът му мина до гредата на вратаря на Том.

През второто полувреме отборът от Грозни успя да излезе напред с гол на Шамил Асилдаров след пас на Игор Лебеденко и силен удар в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Петр Вашек.

До края на срещата Терек имаше шансове да отбележи още голове и да се поздрави с още по-изразителна победа, но в крайна сметка взе трите точки с минималното 1:0.

Тимът на Благой Георгиев вече заема 11-то място в руското първенство с 35 точки, докато Том Томск е на последното място в таблицата.