Благой Георгиев носи победа на Рубин с първия си гол за клуба

снимка: rubin-kazan.ru

Българският халф Благой Георгиев изнесе поредния си силен мач за новия си руски клуб Рубин (Казан).

Бившият национал се превърна в герой за казанци, след като отбеляза победния гол в домакинството на коравия тим на Торпедо (Москва) носейки успеха с 2:1 в последния мач от 9-ия кръг в руската Премиер лига.

Благо се разписа в 87-ата минута, засичайки подаване с глава на Сесар Навас на далечната греда и така донесе трите точки за Рубин.

Иначе българският полузащитник започна мача като титуляр и игра през всичките 90 минути и бе един от най-дейните на терена, като освен с гол, завърши мача и с жълт картон, получен през второто полувреме (77').

Гостите от Москва смълчаха тринуните в Казан, след като откриха резултата след точно изпълнена дузпа на Далибор Стеванович (15').

Рубин изравни в средата на втората част с подадение, дело на Карлос Едуардо, преди Благой Георгиев да сложи точка на спора.

След тази победа Рубин събра 13 точки, с които заема 8-мо място във временното класиране на Премиер лигата. Торпедо пък е 13-ти е едва 4 пункта след изиграването на първите 9 кръга.