Благой Георгиев и Терек се изравниха със Зенит на върха в Русия

Благой Георгиев игра пълни 90 минути при победата на своя Терек над Рубин Казан с 2:1 като гост в седмия кръг на руското футболно първенство.

Успехът бе четвърти пореден за футболистите от Грозни и ги изкачи до челото в класирането, където се изравниха по точки с шампиона Зенит.

Все пак играчите на Сергей Чечесов заемат втората позиция, тъй като имат по-лоша голова разлика.

Терек изигра много силен мач и поведе още в 13-та минута, когато Фьодор Кудряшов подаде към Езекиел Н'Дуасел и той наказа Сергей Рижиков. До края на полувремето Рубин опита да изравни, но пропуски направиха Рондон, Карадениз и Еременко.

Все пак в 68-та минута привлеченият от Малага Хосе Рондон изравни резултата, след като довкара топката лед удар на резервата Владимир Дядюн и спасяване на Годзюр.

Четири минути преди края на срещата обаче гостите вкараха второ попадение и грабнаха трите точки. Автор на гола стана Магомед Митришев.

След това попадение домакините се изнервиха и дори доиграха срещата с човек по-малко, след като Бокети бе изгонен за втори жълт картон в 89-та минута.

Поражението остави Рубин на четвърто място с актив от 12 точки.