Благо Георгиев с победа и жълт картон срещу Манолев

снимка: rubin-kazan.ru

Българският полузащитник Благой Георгиев игра пълни 90 минути и получи жълт картон за опасна игра при успеха на Рубин (Казан) с 2:0 над Динамо (Москва) в мач от 11-ия кръг на руската Висша лига.

За Динамо на резервната скамейка остана Станислав Манолев, а столичани пропуснаха възможността да се изкачат на 3-о място в класирането. Вместо това двата отбора вече имат по 19 точки и се нареждат един до друг- 5-и и 6-и, като головата разлика на московчани е по-добра с четири попадения.

Три минути след началото на второто полувреме Магомед Одзоев от състава на гостите открадна една топка в центъра на терена, премина трима защитници на Динамо и наказа вратаря Владимир Габулов. Второто попадение дойде в 71-ата минута, а негов автор стана Максим Канунников.

Той овладя топката на гърди след подаване на Олег Кузмин, напредна и с точен удар я прати за втори път в мрежата. Георгиев получи жълт картон в 68-ата минута заради фаул в краката на бразилеца Дъглас.

Българинът обаче толкова енергично се хвърлил да спасява топка с шпагат, че едва не се самоконтузил, пишат медиите в Москва. По-рано днес ФК Краснодар отнесе с 2:0 Терек (Грозни) и събра 21 точки, които ги изведоха 3-и.

Начело е Зенит с 29, пред ЦСКА с 25. Първото попадение за краснодарци днес вкара бившият футболист на Левски (София) Жоаозиньо от дузпа.