Бъкс са на финал в Конференцията си в НБА, Уориърс поведе на Рокетс

Голдън Стейт Уориърс отново поведе на Хюстън в полуфиналите на Западната конференция в НБА. Пред собствена публика шампионите се наложиха със 104:99 над своя съперник и се нуждаят само от още една победа, за да се класират на финала. До момента резултатът в серията е 3-2.

Домакините поведоха убедително още след първата четвърт, която спечелиха с 31:17. Те поддържаха разликата в своя полза до края на третата част, когато обаче Хюстън направи обрат, пише специализираният сайт bgbasket.com. Последваха драматични минути с размяна на водачеството, но Голдън Стейт успя да измъкне успеха. Тимът обаче остана без един от основните си играчи КевинДюрант, който получи контузия в прасеца през третата четвърт и е под въпрос за шестия мач от серията.

Клей Томпсън бе най-резултатен за победителите с 27 точки. Стеф Къри наниза 25, с 22 е Кевин Дюрант. Силно се включи и Дреймонд Грийн, който бе близо до трипъл-дабъл със своите 8 точки, 12 борби и 11 асистенции. За Хюстън над всички с 31 точки бе Джеймс Хардън. Ерик Гордън отбеляза 11.

В Източната конференция вече има първи финалист. Това е Милуоки, който победи Бостън у дома със 116:91 и с общ резултат 4-1 затвори серията в своя полза. „Келтите“ поведоха само веднъж в края на първата четвърт, но през останалото време съперникът им контролираше събитията на терена и спечели убедително.

Янис Андетокумбо имаше основен принос за успеха с 20 точки, 8 борби и 8 асистенции. Крис Мидълтън се отчете с 19 точки, 8 борби и 5 асистенции. За Бостън най-резултатен с 15 точки бе Кайри Ървинг. По 14 добавиха Маркъс Морис (11 борби) и Джейсън Тейтъм.

Съперник на Милуоки във финала на Изток ще бъде победителят от двойката Филаделфия – Торонто, където за момента „рапторите“ водят с 3-2.