Бивш ас на ЦСКА герой в ШЛ! Байерн, Реал и Юнайтед с издънки

ЦСКА Москва стори подвиг в руската столица и изненадващо би Реал (Мадрид) с 1:0 на „Лужники“. Карим Бензема изведе европейския клубен шампион с капитанската лента в отсъствието на Серхио Рамос, на чието място титуляр в отбрана започна младокът Серхио Регуилон.

Испанският гранд изживя истински шок след само 65 секунди игра. Тони Кроос сбърка подаване и топката попадна в хърватския халф Никола Влашич, който я прати в близкия долен ъгъл на вратата, пазена от Кейлор Навас. Титулярният страж Тибо Куртоа бе оставен резерва в тази среща.

Постепенно „белият балет“ взе инициативата и се настани в половината на домакините, а в 28-ата минута можеше и да изравни, но след удар на Каземиро топката се удари в страничната греда. Малко по-късно и Карим Бензема нямаше късмет, пращайки с глава топката в напречната греда.

„Кралете“ имаха тотално териториално превъзходство и през втората част, но така и не съумяха да намерят верния път към противниковата врата, за да стигнат до изравнителен гол. В средата на полувремето Навас отрази удар на Иван Обляков. Натискът на гостите доведе и до трета греда в 89-ата минута, когато резервата Мариано Диас отправи удар с глава, но топката отново се отби в гредата.

В последните секунди от добавеното време вратарят Игор Акинфеев получи втори жълт картон за протест и съответно червен, за да завършат домакините мача в намален състав.

След успеха си ЦСКА оглави групата с 4 точки, а Реал остана с 3 точки, колкото има и Рома след категоричната си победа с 5:0 над чешкия шампион Виктория (Пилзен).

В герой за своя Шахтьор Донецк в ШЛ пък се превърна бившият ас на българския ЦСКА - Жуниор Мораеш. Бразилецът заби и двата гола за ремито 2:2 при визитата на украинците срещу Лион.

Ман Юнайтед пък продължава с издънките и не успя да победи у дома Валенсия. Байерн М също шокира като не се справи в Германия срещу Аякс.