Битката за Тракия завърши без победител

снимка: beroe.bg

Берое и Ботев (Пловдив) не успяха да се победят в динамично издание на Битката за Тракия, която завърши наравно 1:1. И двата отбора имат основания да съжаляват за пропуснатата победа, като евентуален успех за когото и да е можеше да доведе до по-добри позиции в класирането.

В 32-ата минута Ботев откри резултата след прекрасна солова акция на Грегори Нелсън между двама футболисти, завършена с точен изстрел за 0:1. В ситуацията останаха съмнения за игра с ръка на Нелсън при овладяването на топката, но така или иначе, голът бе зачетен.

В 62-ата минута влезлият току що Георги Андонов изпълни перфекно пряк свободен удар и препарира Голас, за да донесе равенството на домакините – 1:1. До този момент и двата тима си бяха разменили поне по един сериозен пропуск от чисто положение, а иначе след почивката играта бе по-предпазлива, но домакините имаха ситуации, за да се поздравят дори с пълен успех.

В крайна сметка Берое не можа да се възползва от вчерашното равенство на Левски срещу Локомотив в Пловдив. „Заралии“ събраха 36 точки и изравниха по актив „сините“ на втората позиция.

Ботев пък вече е с 25 пункта, като пропусна шанса да се изравни с петия Черно море (27), който по-рано днес завърши 1:1 при домакинството си на Монтана.