Битката на титаните: Меси срещу Роналдо 3:3

Двете мегазвезди на световния футбол подновиха битката си в най-комерсиалната футболна надпревара - Шампионската лига. Кой е по-добър?

Често казват, че добрите неща идват по тройки. Шампионската лига започна тази седмица и двамата най-добри футболисти зашиха по 3 гола в мачовете си, за да подновят спора си за това кой е по-по-най.

Първи беше Кристиано: португалецът бе в центъра на обективите за пореден път, след като подписа нов контракт с Реал Мадрид и за да го отпразнува, наниза 3 гола във вратата на Галатасарай за победата с 6:1 във вторник вечер.

Но Лео Меси не остана по-назад, отбелязвайки също 3 гола във вратата на Аякс, при домакинството на Барселона в първия мач от турнира. Каталунците победиха с 4:0 в сряда вечер. След лятната пауза Шампионската лига се завърна с пълна сила и двете звезди отново са в светлините на прожекторите.

Кристиано завърши две от колективните действия на Реал, преди да оформи хет-трика си със страхотна солова акация, при която преодоля двама турски защитници, а след това със силен удар огорчи и вратаря на гостите.

Меси от своя страна пък поведе Барселона към рутинна победа срещу Аякс. Аржентинецът откри резултата от свободен удар през първото полувреме. Вторият гол дойде след комбинация със Серхио Бускетс, а в края на мача оформи и хет-трика си пред погледите на отчаяните холандски защитници.

През последните 3 сезона, Роналдо и Меси са голмайсторите на Шампионската лига: Лео заби 12 гола през сезон 2010-11 и добави още 14 ( нов рекорд за надпреварата) през следващия сезон, докато Кристиано отбеляза 12 пъти през миналата кампания.

Във вечната класация на голмайсторите в турнира Меси е на второ място с 62 гола (0,78 на мач) след легендата Раул, който има 71. Кристиано е на четвърто място с 54 гола (0,58 на мач), само на 3 от Рууд Ван Нистелрой, който заема третата позиция.

Сега, след като отбелязаха по един хет-трик, двамата съперници изглежда отново ще доминират в надпреварата.