Бирмингам победи Астън Вила в люто дерби и се класира за 1/2 финалите на Карлинг Къп

галерия:

Отборът на Бирмингам постигна драматична победа с 2:1 над Астън Вила в среща от Карлинг Къп. След успеха в бирмингамското дерби "сините" се класираха за 1/2 финалната фаза на надпреварата.

 

Двубоят бе повече от равностоен, а победата на домакините дойде след гол в 85-тата минута на Жигич.

 

Срещата започна отлично за Бирмингам. Още в 12-тата минута тима поведе с 1:0 след като Ларсон реализира хладнокръвно дузпа, отсъдена за нарушение срещу Бойър.

 

Тимът на Астън Вила не се отказа да търси успех в мача и в 30-тата минута Агболахор с прецизен изстрел с десния крак изравни резултата 1:1 и така двата тима се оттеглиха при равенство на почивката на мача.

 

През второто полувреме и двата тима имаха възможности да поведат в резултата, а тимът на Бирмингам нанесе своя решителен удар в 85-тата минута, когато Жигич направи безпомощен вратаря на гостите Фридъл, фиксирайки крайното 2:1 в полза на Бирмингам срещу Астън Вила.

 

В друга среща от турнира играна тази вечер Ипсуич победи с 1:0 като домакин У.Б.А. и така отборите на Бирмингам и Ипсуич се класираха за 1/2 финалната фаза на Карлинг Къп и заедно с отборите на Арсенал и Уест Хям ще спорят за купата в надпреварата.