Билек: Португалците бяха по-добри

Треньорът на Чехия Михал Билек поздрави португалците след победата им с 1:0 над чешкия тим в 1/4 финалите на Евро 2012. Кристиано Робалдо отбеляза единствени гол за иберийците.

"Португалците бяха по-добри, по-силни от нас във футболен план. Нашият вратар Петър Чех спаси много удари. Ние искахме да играем със солидна защита и контраатаки, но в началото на второто полувреме силите започнаха да ни напускат. . .

Играчите на Португалия бяха по-бързи, те успяваха да създадат по-опасни положения. Ние се бяхме подготвили за Роналдо, но той е играч от голяма класа и умее да вкарва положенията. Поздравявам моите играчи, четвъртфиналът е един голям успех за нас".

Аз поех отбора преди две години и половина, ако някой тогава ми беше казал, че ще играем 1/4 финал - нямаше да му повярвам. Важното е, че създадохме отбор със страхотен дух. Имам вяра в моито футболисти," заяви Билек.