Билбао съумя да запази интригата срещу Атлетико (М)

Атлетико (Мадрид) стигна до минимално 1:0 над Атлетик (Билбао) в първи четвърфинален двубой между двата тима за Купата на Краля.

Двубоят беше очакван с голямо нетърпение, като очакванията за здраво дерби се оправдаха и крайният изход от срещата ще се решава след седмица на новия стадион на баските, които можеха да си тръгнат поне с равенство от "Висенте Калдерон".

Защитата на "дюшекчиите" обаче се престави на обичайното страхотно равнище, като Диего Годин и компания се справиха отлично с бързите футболисти на Билбао в предни позиции, които нанизаха цели 4 гола през уикенда за обрата над Валядолид.

Единственото попадение падна в 41', когато Коке центрира от корнер, а Годин се озова в отлична позиция и прострля резервния страж на гостите Яго, който застана под рамката за мача в Мадрид.

В края на първото полувреме пък съдията спести червен картон на Диего Коща, след като в рамките на две минути можеше да му покаже два жълти картона, но при втория случай пожали домакините.

През втората част Де Маркош и Рико имаха отлични възможности пред себе си, но Куртоа се намеси успешно, а други опасности не бяха позволени от защитата пред белгийския национал.

Раул Гарсия и Диего Коща пък бяха най-активни в пропуските за Атлетико, като към тях се присъедини и Кристиан Родригес. 5 минути преди края пък Годин беше близо до гол, но не успя да насочи топката в опразнената врата - 1:0 за "дюшекчиите".

Победителят от този сблъсък ще се изправи срещу печелившия тим от двубоя Реал Мадрид - Еспаньол, като в Каталуния "кралете" измъкнаха гол аванс след 0:1.