Билбао прекъсна черната серия в груб мач срещу Севиля (ВИДЕО)

снимка: twitter.com/Athletic Club

Атлетик (Билбао) прекъсна черната серия от 4 мача без победа в Примера дивисион, след като се наложи у дома над Севиля с 1:0. Това пък бе втора загуба за андалусийците след поражението с 0:2 от Атлетико (Мадрид). Единственият гол на "Сан Мамес" вкара Микел Весга в 43-ата минута. Двубоят бе изключително груб, като съдията Игнасио Иглесиас показа цели 11 жълти картона, като шест от тях бяха за домакините.

Още в 13-ата минута домакините можеха да поведат в резултата, но Ариц Адурис пропусна да накаже Серхио Рико от близка дистанция. Севиля пропусна златен шанс да отбележи в 39-ата минута. Тогава Лионел Карол проби в наказателното поле и стреля към вратата на Кепа Арисабалага. Стражът на баските обаче се намеси и спаси отбора си.

В 43-ата минута дойде мигът на Микел Весга, който се възползва от меле в наказателното поле и успя да прехвърли Рико. Той вдигна трибуните на "Сан Мамес" на крака и завоюва успеха за баските.

Атлетик (Билбао) е 8-и в класирането с 11 точки. Севиля е втори с 16 пункта, като изостава на 5 от лидера Барселона. Днес обаче андалусийци могат да паднат чак до 6-ата позиция.