Биелса дебютира начело на Марсилия със зрелищно реми

снимка: om.net

Нападателят Андре-Пиер Жиняк вкара два гола, но неточности в защита попречиха на Олимпик Марсилия да победи Бастия, като двата отбора завършиха наравно 3:3 в зрелищен мач от първия кръг на френското първенство.

Загуба на концентрацията в отбрана позволи на халфа Кристофър Мабулу да открие резултата за домакините от остров Корсика още в деветата минута.

Жиняк изравни три минути по-късно, а автогол на Рамарик изведе Олимпик напред в резултата преди почивката.

Гостите достигнаха и до трети гол, след като точен отново беше Жиняк. Френският национал се разписа от дузпа след точно един час игра.

Воденият от Клод Макелеле отбор се върна в мача в 66-ата минута чрез Жуниор Тайо, който също беше точен от 11-метров наказателен удар. Четвърт час преди края Мабулу, който малко по-рано изработи дузпата за Бастия, фиксира крайното 3:3.

Срещата беше официален дебют за Марсело Биелса като треньор на Олимпик Марсилия във френския шампионат.

В друга среща от кръга Каен постигна победа с 3:0 като гост срещу Евиан. Сент Етиен пък надигра с 2:0 навън състава на Гинган, докато Ница победи Тулуза с 3:2 като домакин.

В петък шампионът от последните два сезона Пари Сен Жермен направи равенство 2:2 далеч от дома срещу Реймс.