БГ Тренто отвя Кучине Лубе и ще играе финал в Шампионска лига

снимка: cev.lu

Отборът на Тренто, воден от Радостин Стойчев и с Георги Братоев в състава си, се класира за финал на волейболната Шампионска лига, след като се наложи с категоричното 3:0 (25:19, 25:20, 25:18) срещу друг италиански гранд - Кучине Лубе Чивитанова.

За последно двата тима се срещнаха на европейската сцена през 2009 година, когато в Прага играчите на Радо Стойчев отново победиха с 3:0, а след това и спечелиха първата си титла в Шампионска лига.

Митар Джурич бе над всички със своите 15 точки, а Георги Братоев се появи като резерва за малко в третата част и изпълни един начален удар. Кубинецът с италиански паспорт Османи Хуанторена бе най-резултатен за Кучине Лубе с 10 точки.

4155691

Във финалната среща Тренто ще срещне тима на Зенит (Казан), където играе либерото Теодор Салпаров. По-рано днес руският шампион спечели другия 1/2-финал срещу Асеко Ресовия с 3:1.

Срещата за бронзовите медали утре е с начален час 15:45, а битката за трофея е от 19:00.