Бг победа на София оупън след драма и сладък реванш

снимка: lap.bg

Димитър Кузманов и Александър Лазов се класираха за четвъртфиналите на турнира по тенис в София  след победа над Ариел Бехар (Уругвай) и Андрей Василевски с 6:4, 6:7(9) , 10-7 след 93 минути игра на централния корт в зала "Арена Армеец". Двамата българи се реваншираха за отпадането си в първия кръг през миналата година и обявиха, че искат да стигнат напред в турнира.

"Миналата година загубихме злополучно след мачбол в наша полза. В един момент днес също ни минаха някои мисли, че нещата може да се повторят след пропуснатите шансове във втория сет. Този път обаче останахме позитивни и продължихме да се борим. Това е своеобразен реванш за миналата година. Аз лично бях напрегнат, защото не бях на 100 процента. Възстановен съм от контузията, но изоставам малко с подготовката. Още повече, че играем в България, пред родна публика и това също оказва влияние. Вярвам, че тази победа ще ни даде тласък за следващия кръг. Съперниците нямат значение. Амбициите ни са големи. Както се вижда, на корта няма голяма разлика, въпреки разликата в класирането в световната ранглиста. Ще се постараем да продължим по същия начин и да стигнем възможно най-напред", заяви Кузманов.

"Много сме радостни, че успяхме да спечелим. През миналата година тук в първия кръг пропуснахме мачбол и отпаднахме. Сега също имахме два мачбола в тайбрека на втория сет, пропуснахме ги, но след това се преборихме. Аз се чувствах по-спокоен в сравнение с миналата година. Направих добри турнири в Турция през януари, изкачих се в ранглистата и това ми се отрази положително", коментира Лазов.